Ezoteric
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cafea cu sare

+8
Tania
4love
jemilia
Elena
Rozi
Angi
cruela
Lara
12 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Sam Noi 21, 2009 11:29 am

Pai ala a fost de cand e lumea(a se traduce"forumul"). bounce
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Sam Noi 21, 2009 11:39 am

eu doar ieri l-am zarit .7
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Sam Noi 21, 2009 12:53 pm

bounce Si te mai plangi ca nu esti indragostita.Poftim,a doua dovada!  tap foot2
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Sam Noi 21, 2009 7:44 pm

sunt neatenta si aeriana. indragostita de yanni si mai nou violonistul de la el din trupa, Samvel. visez la el, ascult mereu....

indragostita de nimeni what probabil sunt linistita acum pt a ma pastra in momentul cand apare si ma paleste love-ul de nu ma vad bine bounce
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Sam Noi 21, 2009 8:37 pm

Ai vazut ca ninge? nea
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Sam Noi 21, 2009 9:56 pm

avem zapadaaaaaaaaaaaaaaaaaaCafea cu sare - Pagina 9 0002013F Cafea cu sare - Pagina 9 000200B2
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Dum Noi 22, 2009 7:06 am

Facem de 1 Decembrie un om de zapada? .7
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Sam Dec 05, 2009 8:40 pm

Azi mi-am permis ca 2 ore sa nu fac nimic!
Si nici n-am facut si nici nu mi-am batut capul ca am vasele nespalate in chiuveta, nici ca am de lucrat saptamana viitoare in jur de 10 ore pe zi.
Dar din cand in cand e tare bine sa stai degeaba... uta
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Sam Dec 05, 2009 9:01 pm

Ma faci sa ma rusinez.Eu de prea multa vreme imi permit sa nu fac mai nimic.Nu stiu ce am patit,dar efectiv mi s-au descarcat bateriile.Astept si nu stiu ce astept,tanjesc(asta stiu de ce) si rau fac.Dar nu ma pot mobiliza nicicum.
Si sa vedeti cum imi va ajunge mie cutitul in coaste in curand.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Sam Dec 05, 2009 9:09 pm

Pai cand o sa te apuci de munca o vei face cu drag si spor ca esti odihnita si cu chef.
Eu cand o sa pic, probabil o sa cad lata si o sa am nevoie de o macara sa ma ridice sau de ceva de genul asta bad , nu de alta dar daca nu imi termin treburile? 2pc
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Mar Dec 08, 2009 3:53 pm

Daca ati sti ce fac!!!Imi pregatesc cartile din Marele Leno ,din Orpha,se le printez ,sa mi le confectionez.
Maine va fi asta,sper. big grin
Nu-s normala!Am atatea de facut,ca nu-mi vad capul si mie imi arde de confectionat carti de divinatie.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Mar Dec 08, 2009 4:08 pm

suuuuper!!! Cool

deci maine vii cu prima etalare cu carti reale cu marele leno. super super!!!! lasa treburile. asta e placerea ta si meriti un moft numai pt tine. asa... de mosi bounce
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Dum Dec 13, 2009 12:21 pm

Hm,prima etalare cu ele a fost la doua zile dupa ce am postat si a iesit...urata. nea

Hai sa spunem ca le...incalzesc ,inca. big grin
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Dum Dec 13, 2009 12:22 pm

NINGE!!!!!!!!!!!!!De-adevaratelea,in coltul meu de lume NINGE!!!!
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Dum Dec 13, 2009 12:55 pm

suuuper! la mine e cald si frumos, parca ar veni primavara.

sper sa avem un Craciun cu zapada!
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Mier Ian 27, 2010 10:21 pm

Lara are ceva probleme tehnice si nu poate intra pe forum.
Sa speram ca se vor rezolva intre timp si va reveni curand!
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Elena Joi Ian 28, 2010 3:54 am

Eu am probleme tehnice cu messengerul...am uitat paswordul asa ca mi-am facut alt ID Laughing
Din cauza noului meu internet...nu pot uploada poze ,asa ca pana una alta nu uploadez nici o etalare bom ,dar alaltaieri am primit niste carti unguresti Laughing Eu le cautam ca disperata prin magazine si cand colo le-am primit de la un prieten care nu intelegea de ce stau tacuta in messenger(cautam cartile pe ebay) ,cand i-am zis...a zis ok,lasa ca ti le aduc eu cand vin sa iau ultipul laptop omorat,adica in 20 minute Laughing
Elena
Elena
Magician
Magician

feminin
Rac Numarul mesajelor : 1056
Varsta : 49
Location : Pe langa drum,pe langa gard....
Job/hobbies : Lenormand
Humor : Acru
Reputatie : 43
Data de inscriere : 08/02/2009

http://kaartleggen.wordpress.com/

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Vin Feb 12, 2010 9:10 pm

Hello Elena! O cafeluta cu lapte pentru tine! caf
Ha! Te-ai apucat de invatat si cartile unguresti???
Bravos!
Ce mai faci? Intre timp banuiesc ca ai mai achizitionat ceva!  tap foot2
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Elena Sam Feb 13, 2010 1:05 pm

Neata Mar kiss
De aproape 2 saptamani lucrez ca barmanita la un bar in apropierea casei mele,asa ca plec dimineata la 8:30 si vin seara la 19-19:30.Nu stiu de ce dar abia acum imi dau seama ca norocul inseamna si altceva in afara de ceea ce iti doresti.Inainte sa imi faca contract de munca cu o zi ,a venit politia si le-a arestat pe fetele care lucrau noaptea,la 5-10 minute dupa ce am plecat eu din bar.Azi am ajuns cu 5-10 minute dupa ce a plecat hotul care ne-a spart barul...Stim cine a facut asta ptr ca l-au vazut 2 drogati cand a plecat si ni l-au descris,asa ca...pot zice ca am scapat cu viata si de data asta hi
Acum nu lucrez cateva zile si nici nu stiu daca voi mai lucra ptr ca nu stiu daca il mai deschide deoarece hotul a devastat tot.Oricum,eu am contract acolo si voi afla cat de curand vesti hi
In sfarsit,am timp sa fac curat in casa si sa fac macar o etalare Lenormand Laughing
Cartile unguresti...nu stiu decat o etalare cu ele,asa ca nu prea ma incanta study
Elena
Elena
Magician
Magician

feminin
Rac Numarul mesajelor : 1056
Varsta : 49
Location : Pe langa drum,pe langa gard....
Job/hobbies : Lenormand
Humor : Acru
Reputatie : 43
Data de inscriere : 08/02/2009

http://kaartleggen.wordpress.com/

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Mier Feb 24, 2010 5:10 pm

Salut tuturor!
Vai Elena, ce viata palpitanta ai! Shocked
Da-mi voie sa te invidiez macar un pic. Laughing Macar si numai pentru zilele alea libere...
Eu m-am saturat de munca de rutina. La serviciu munca, acasa vin repede-repede sa ma apuc de studiu si referate. bom
De asta am navigat foarte putin pe net, iar etalari si studiu pe divinatie mai deloc.
Daca poti si tu sa mai scanezi din marele leno, Elena, ar fi super.
Am putea sa reincepem studiu macar si cate 5 minute pe zi. study
Sincer, n-am mai avut nicio tragere de inima pentru experimente divinatorii.
Asteptam noutati!
O sa incerc sa mai postez si eu cate ceva cand am timp.
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Elena Joi Feb 25, 2010 3:36 am

Buna Mar kiss
Am reusit sa renunt si la locul asta de munca Laughing Am aflat ca degeaba am contract daca nu l-am semnat asa ca azi mi-am salutat unul dintre patroni din mers.Daca ma prindea politia dupa atatea saptamani ca eu nu am semnat contractul...o pateam mai rau ca fetele care au fost arestate,diferenta dintre mine si ele este ca ele erau turiste aici pe cand eu sunt cu acte si asta ar fi insemnat o amenda de vreo 20000€(asta ptr ca primesc somaj),asa ca...sorry Laughing
De scanat pot scana,dar...am net prost incat nici macar o etalare nu pot uploada.Azi voi incerca sa imi readuc fostul internet acasa incercand sa vad contract pe numele celui care mi-a facut si contractul actual de net.Imi trebuie neaparat un net adevarat,cu netul actual nici macar cv-ul nu il pot trimite Shocked
Mar,vezi ca iti trimit mesaj privat cu noua adresa de id Razz
Elena
Elena
Magician
Magician

feminin
Rac Numarul mesajelor : 1056
Varsta : 49
Location : Pe langa drum,pe langa gard....
Job/hobbies : Lenormand
Humor : Acru
Reputatie : 43
Data de inscriere : 08/02/2009

http://kaartleggen.wordpress.com/

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Lun Mar 15, 2010 5:17 pm

Ce mai fac fetele?

Lara, tu ce mai zici?! Nu ai mai postat nimic de ceva timp...

Eu ocupata cu... relatia. Uf, ca m-am trezit intr-o relatie acum bounce Alte noutati nu am.

Va pupacesc

PS: Nu am rezistat sa nu postez chestia asta, am primit-o pe mail si m-a induiosat foarte tare

” Pe cand eram copil, tatal meu a facut rost de unul dintre primele telefoane din cartier. Imi aduc perfect aminte de ladita aceea din lemn lacuit, montata in perete. Receptorul stralucitor atarna intr-o parte. Eram inca prea mic ca sa ajung la telefon dar ascultam mereu, fascinat, cum mama mea vorbea cu el. Apoi am descoperit ca undeva, inauntrul acestui aparat, traia o persoana uluitoare. Numele ei era “Alo Centrala” si nu era nici un lucru pe lumea asta, pe care ea sa nu-l stie. Alo Centrala putea sa-ti spuna numarul oricui si in plus, ora exacta..
Experienta mea, cu acest duh inchis intr-o sticla, a venit intr-o zi cand, in vreme ce mama era in vizita la o vecina iar eu ma jucam la bancul de scule din
pivnita, mi-am lovit un deget cu ciocanul. Durerea era teribila si nu era nimeni in preajma care sa-mi arate compasiune.
Am umblat in jurul casei sugandu-mi degetul inflamat pana am ajuns la scara.Telefonul!
Am tarat repede un scaun din sufragerie pana in hol, m-am urcat pe el, am scos din furca receptorul telefonului si l-am dus la ureche.
“Alo, Centrala!”, am strigat in microfonul care era chiar deasupra capului meu.
Un clic sau doua, apoi o voce joasa si clara mi-a ajuns la ureche: “Centrala.”.
“Mi-am ranit degetul…” – m-am smiorcait eu in telefon iar lacrimile m-au podidit imediat, acum ca aveam o audienta.
“Mamica ta nu este acasa?”- urma intrebarea.
“Nu este nimeni acasa in afara de mine…”- am bolborosit.
“Iti curge sange?” – m-a intrebat vocea..
“Nu,” – i-am raspuns. “M-am lovit cu ciocanul si acuma ma doare tare rau…”
“Poti sa deschizi racitorul?” – m-a-ntrebat ea.
I-am spus ca pot.
“Atunci ia de acolo o bucatica de ghiata si tine-o lipita de degetel,” -spuse vocea.
Dupa aceea am inceput sa chem “Alo Centrala” pentru orice.
I-am cerut ajutor pentru lectia de geografie iar ea mi-a spus unde se afla Philadelphia. .. M-a ajutat si la matematica.. .
Ea mi-a spus ca veverita pe care o prinsesem in parc cu o zi inainte, mananca fructe si alune.
A venit apoi o zi in care Petey, canarul nostru, a murit.
Am chemat “Alo Centrala” si i-am spus vestea asta trista. Ea m-a ascultat si a inceput sa-mi spuna lucruri pe care de obicei oamenii mari le spun copiilor
ca sa-i linisteasca.
Am intrebat-o, “De ce se intampla ca pasarile, care canta atat de frumos si aduc atata bucurie oamenilor, trebuie sa se sfarseaca intr-o gramajoara de pene, pe fundul unei colivii?”
Cred ca ea mi-a inteles afectarea, pentru ca mi-a spus incet, “Wayne, tine minte intotdeauna, ca mai sant si alte lumi in care se poate canta.”
Alta data la telefon, “Alo, Centrala!”
“Centrala.”- mi-a raspuns vocea cunoscuta.
“Cum se scrie cuvantul fix?” – am intrebat-o.
Toate astea se intamplau intr-un mic orasel din zona Pacificului de Nord-Vest. Pe cand aveam noua ani, ne-am mutat la capatul celalalt al tarii, la Boston. Imi lipsea foarte mult prietena mea… “Alo Centrala” ramasese in cutia aceea din lemn de mahon din vechea noastra casa. N-am mai incercat sa facacelasi lucru cu telefonul modern, stralucitor, din locuinta noua.
Devenisem adolescent dar amintirea acelor conversatii din copilarie m-a urmarit pretutindeni. .. Adesea, in momente de incertitudine si neputinta mi-am reamintit acea seninatate si sentiment de siguranta, pe care le-am avut la timpul acela.
Am apreciat acum cat de rabdatoare de intelegatoare si buna la suflet trebuie sa fi fost ea, ca sa-si piarda atata timp cu un mic baietel ca mine.
Dupa cativa ani, am facut iarasi drumul catre Vest, de data asta pentru a-mi continua studiile colegiale. Am aterizat in escala la Seattle. Aveam o jumatate de ora intre avioane. Am petrecut vreo 15 minute la telefon cu sora mea, care locuia aici de o vreme.
Apoi, fara sa ma gandesc, am format numarul operatorului din oraselul nostru de bastina si am spus:”Alo Centrala!”
Miraculos, am auzit aceiasi voce joasa si clara, pe care o cunosteam atat de bine. “Centrala.”
Nu planuisem asta dar m-am auzit spunand: “Poti sa-mi spui cum se scrie cuvantul fix?”
O pauza lunga. Apoi, vocea aceea catifelata mi-a raspuns, “Cred ca degetelul tau s-a vindecat pana acum.”
Am ras, “Deci tu esti, intr-adevar,” – i-am spus. “Ma-ntreb daca ai idee cat de mult ai insemnat pentru mine la vremea aceea.”
“Iar eu ma-ntreb,” – zise ea, “daca tu realizezi cat de mult au insemnat telefoanele tale pentru mine. N-am avut niciodata copii si asteptam cu bucurie chemarile tale, zi de zi…”
I-am spus cat de mult m-am gandit la ea dealungul anilor si am intrebat-o daca pot s-o mai chem din nou atunci cand voi veni sa-mi vizitez sora.
“Cu placere,” – mi-a spus ea. “Intreaba de Sally.”
M-am intors la Seattle peste trei luni. O alta voce mi-a raspuns la “Informatii” .
Am intrebat de Sally.
“Santeti un prieten?” – m-a intrebat.
“Da, un foarte vechi prieten…Wayne. …”
“Imi pare rau sa-ti spun asta,” – mi-a spus ea.
“Sally a lucrat doar o jumatate de norma in ulimii ani, pentru ca era bolnava. A murit cu cinci saptamani in urma.”
Inainte de a apuca sa agat receptorul, mi-a spus,”Un minut, ai spus ca te cheama Wayne?”
“Da.”i-am raspuns.
“Ei bine, Sally a lasat un mesaj pentru d-ta… L-a scris pe o hartie in caz ca ai sa suni. Ti-l citesc.”
Mesajul ei era, “Spune-i ca sant si alte lumi in care se poate canta. El va sti la ce ma refer.”
I-am multumit si am atarnat receptorul. Stiam la ce se referea Sally.
Niciodata sa nu subestimezi impresia pe care ai facut-o asupra cuiva.
A cui viata ai atins-o astazi? “
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Mar Mar Mar 16, 2010 7:49 pm

Buna tuturor!
Si eu sunt prin zona si imi pare tare rau ca multe dintre noi nu mai sunt pe aici.
Sper sa nu se stinga lumina pe acest forum pentru ca ar fi tare pacat. resent
E singurul forum romanesc care strange cu adevarat numai pasionati, nu pasionati si profitori.
Desi sunt inscrisa pe mai multe forumuri, marturisesc ca aici ma simteam cel mai bine pana nu demult.
Eu n-am uitat pe niciuna/niciunul dintre voi si sper ca intr-o buna zi sa ne reunim cu totii aici pe forum.
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Lara Mier Mar 17, 2010 6:16 am

Buna ,fetele!Eu pe-aici sunt.Rar se intampla sa nu intru in fiece dimineata,doar ca,intradevar,nu prea mai postez.Nici pe mess nu prea mai activez.Nu-i nimic rau,din contra as spune.Doar ca scriu atata pentru dizertatia asta incat uneori numai gandul de-a apasa o data in plus pe vreo tasta,imi da o stare de epuizare.
wacko
Tania,ma bucur pentru tine.Am senzatia ca pe multi/multe dintre noi ne cam tine departe cate o relatie. bounce
Mar,nu am disparut,cum spuneam mai sus.Doar ca si etalarile noastre sunt putine,evenimente date in scris nu prea sunt,asa ca nu prea apar subiecte pentru dezbatere.
Dar presimt ca vor fi si perioade de revenire. happy
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Tania Mier Mar 17, 2010 8:38 am

eu sunt convinsa ca ne vom regrupa. nu de alta, dar aici chiar e un loc calduros, de prieteni.
relatie, nerelatie, uite ca ne pune pe picioare si ne tine ocupate si aeriene. hmm...mda, vorbeam de mine bounce
Tania
Tania
Magician
Magician

feminin
Numarul mesajelor : 905
Location : prin lume
Reputatie : 51
Data de inscriere : 08/05/2009

http://jurnaldecartomantie.wordpress.com

Sus In jos

Cafea cu sare - Pagina 9 Empty Re: Cafea cu sare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum