Ezoteric
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Adio,Michael!

4 participanți

In jos

Adio,Michael! Empty Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 1:53 pm

Vai!Tot invartindu-ma azi prin casa,cu una-alta ,abia acum am reusit sa aud la stiri ce s-a intamplat.
Nu pot sa cred!
Dumnezeu sa te odihneasca,Michael!


Michael Jackson, regele muzicii pop, a încetat din viaţă joi, la vârsta de 50 ani, conform mai multor site-uri internaţionale.


Aflat într-o perioadă în care se pregătea intens pentru ultimul turneu internaţional din carieră, Michael Jackson a suferit un stop cardiac la locuinţa sa din Bel Air, California, şi a fost transportat de urgenţă la spitalul UCLA.



Mai multe surse, printre care CNN, LA Times sau AP, au anunţat că artistul a fost transportat în stare de comă la spital, unde medicii au constatat decesul.



Michael Jackson trebuia să înceapă pe 13 iulie seria de 50 de concerte internaţionale din cadrul turneului său de adio. Biletele pentru cele 50 de concerte s-au vândut în numai câteva ore de la punerea lor în vânzare, iar turneul ar fi trebuit să-i aducă starului peste 50 de milioane de dolari.

http://www.amosnews.ro
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 1:56 pm



Mie mi-ai fost tare-tare drag...
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 1:59 pm

Parca am pierdut o parte din mine.Efectiv nu pot sa accept ceea ce s-a intamplat.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 2:04 pm






Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 2:18 pm




Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Forever young

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 2:27 pm



Jacqueline kennedy Onassis zice asa despre MJ:
Este unul dintre cei mai aclamati artisti din lume,un compozitor si un solist vocal inovator si captivant,al carui dans pare sa sfideze legea gravitatiei.
Publicul sau inca nu este pe deplin constient de dimensiunea maiestriei sale.Nelinistit,rareori satisfacut,el este perfectiunea insasi care se afla in competitie cu propria-i persoana.

Pare a fi o persoana evaziva pt. multi dar nu si pt. aceia care lucraza cu el.Aceste om talentata este sensibil,cald,amuzant si plin de intuitie...

MG isi incepe cartea zicand...ca si-a dorit intodeauna sa fie in stare sa spuna povesti izvorate din sufletul sau.Visa sa stea langa un foc si sa ofere oamenilor viziunea a ceea ce spune, sa-i faca sa planga,sa rada..sa-i plimbe afectiv oriunde pe aripile unor aparente simple si atat de inselatoare precum sunt cuvintele.Sa le induioseze sufletele si sa le transforme.Simte ca ar putea..si intr-un fel compozitia melodica creaza urcusurile si coborasurile emotionale..dar povestea ramane totusi o schita..e ca un argint viu..
Nu avea nici 5 ani cand a fost inceputul inceputului sau..nu isi mai aminteste mare lucru.Canta cat il tineau puterile,dansa cu o nespusa bucurie,muncea pana la epuizare..poate prea mult pt. un copil.
Jackson 5 s-a lansat pe cand avea 8,9 ani.
S-a nascut la gary,statul Indiana, intr-o noapte de vara tarzie a anului 1958,fiind al saptelea dintre cei 9 copii ai parintilor sai.
Tatal sau lucra ca muncitor la otelarie.Era o munca dura si el ca sa evadeze canta la un instrument,
Mama lucra la un magazin universal..
Acasa ascultau muzica tot timpul.Tatal sau si fratele acestuia aveau si o formatie,care era de fapt orchestra locala.Cantau la chitara.
Stie ca muncea excesiv desi ii placea sa cante,dar totusi nu a fost fortat..A facut-o pt. ca i-a placut si ca i se parea foarte natural,ca si respiratia..A cantat pt. ca se simtea silit sa o faca de propria-i viata interioara,de chemarea muzicii!
A invatat ca trebuie sa fie mereu in competitie cu el.
"Chiar ma simt un suflet batran,un om care a vazut multe si a trecut prin multe.Imi este greu sa accept ca am numai 29 de ani, dupa 24 de ani de munca.Cateodata simt ca am 80 de ani,iar oamenii ma bat usor pe spate,asta din pricina ca am inceput atat de tanar."
"Toate albumele mele, sau albumele grupului au fost dedicate mamei noastre".
"Am avut intotdeauna o voce frumoasa si presupun ca talentul l-am mostenit de la mama si desigur de la D-zeu".
"mama canta la clarinet si la pian,ea stia de la o varsta frageda ca nu va canta niciodata in fata altora muzica pe care o iubea,nu pt. ca nu avea talent sau inclinatie ci pt. ca fusese mutilata de poliomielita inca din copilarie,ramanand cu un schiopatat permanent.Mama stia ca poliomielita nu era un blestem ci o incercare la care a supus-o D-zeu,inoculandu-mi o iubire pt. EL pe care o voi avea mereu"
"chiar daca mama avea 9 copii se purta cu fiecare ca si cum ar fi fost singurul.Nu exista vreunul dintre frati ca sa fi uitat catde muncitoare era si ce suflet mare avea.Datorita caldurii cu care ne-a inconjurat nu imi pot inchipui cum poti creste fara dragostea materna.A-si dori s afie toti buni ca mama".
"tata a fost in schimb mereu invaluit de mister in mintea mea si el o stia.Unul din primele lucruri pe care le regret este ca nu am reusit niciodata sa ma apropii cu adevarat de el.Daca noi ne strangeam cu totii la un loc, el parasea incaperea.Chiar si azi ii este greu sa poarte o duscutie tata-fiu,simtindu-se stanjenit,cand il vad asa, devin si eu la fel.
A urmarit mereu interesele noastre cat si pe ale lui.Ii sunt recunoscator pana in ziua de azi ca n-a incercat sa ne ia toti banii pt. el asa cum fac atat de multi parinti ai copiilor-minune.Imaginati-va sa furati de la proprii dvs. copii.Tatal meu n-a facut asa ceva niciodata.Dar eu inca nu il cunosc si asta-i trist pt. un fiu care simte dorinta arzatoare de a-si intelege propriul tata".

DISCOGRAFIE
Partea1.
The Jackson Five
ABC(1969)CAN You feel It(1979)
That's the Love You save(1971)
TSuperstras Hits(1972)The third album(1973)
Jackson five/the best of(1975)

Partea2
The Jacksons
Enjoy yourself(1975)Triumph(1977)
The Jacksons-Live album(1978)
Partea3
Michale Jackson
Got to be there,Ben(1972)
OFF the wall(1979)
Thriller(1982)
Dangerous(1991)
History (1995)
INvincibile(2001)
Completari!
MJ este regele muzicii pop.Aceste titlu nu si l-a dat el.I-a fost atribuit de milioanele de fani din intreaga lume si de ceilalti artisti,printre care nu isi gaseste egal.Nici un alt artist din istorie nu a a vut vanzarile masive pe care le-a avut MJ.Nici un altul nu a primit atatea premii si aprecieri ca el.Nici un alt artist nu a facut atatea eforturi umanitare ca el.

In plina glorie in 1993 s-a confruntat cu niste acuzatii care au zguduit lumea.Un baiat de 13 ani pretinde ca MJ a abuzat de el sexual in tp. sederii la Neverland.Michael se afla in turneul Dangerous,cand acuzatiile au fost facute publice.A amanat o parte din concerte.Dupa multe actiuni,s-a ajuns la concluzia ca nu pot fi aduse acuzatii oficiale din lipsa de probe,dar Michael opteaza totusi pt. a incheia acest episod in afara tribunalului ,platind suma de 20 mil. dolari.

In 26 .05 1994 se casatoreste cu Lisa Presley,sunt separati din 10.12.1995 si divorteaza in 18 .01.1996.
In 14.11.1996 se casatoreste cu Debbie Rowe casatorie ce dureaza pana in 08.12.1999.
In timpul acestei casatori i se naste primul fiu Prince Michael Josepf Jr.in 13.02.1997
Apoi au o fetita Paris Michael Katherine,nascuta in 03.04.1998.
In 2002, nestiindu-se mama sau ziua nasterii mai are un baiat Prince Michael2.

In 2003,la sf. anului, MJ se confrunta cu un al doilea scandal de molestare sexuala.Pe numele lui fiind eliberat un mandatde arestare,MJ a venit insa de buna voie la sediul politiei din Santa Barbara.
In 2004 este audiat de catre autoritatile din Santa Maria, California.Solidaritatea fanilor a fost fara precedent, se spune ca s-au solidarizat fanii din intreaga lume, protestand in fata acuzatiilor aduse lui MJ>
In 14.06.2005 dupa cele 6 zile de deliberari ale juriului MJ este achitat!!!


Ultima editare efectuata de catre Lara in Vin Iun 26, 2009 3:08 pm, editata de 2 ori
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 2:38 pm

Ai fost si vei ramane....Michael!
Adio,Michael! Soy_candles
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Vin Iun 26, 2009 2:48 pm




Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Rozi Vin Iun 26, 2009 6:39 pm

Rozi
Rozi
Membru
Membru

Numarul mesajelor : 150
Reputatie : 4
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Angi Sam Iun 27, 2009 12:30 pm

a fost si va ramane rege al pop-ului...intreg globul e socat...

dincolo,ingerii vor dansa de bucurie si il vor asculta mereu de-acum...
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Angi
Angi
Administrator
Administrator

feminin
Capricorn Numarul mesajelor : 1155
Varsta : 49
Location : Pe unde nu gandesti
Job/hobbies : Multe
Humor : Negru
Reputatie : 38
Data de inscriere : 22/11/2008

https://esoterism.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Angi Sam Iun 27, 2009 12:34 pm



va fi cineva,cu siguranta,acolo sus...
Angi
Angi
Administrator
Administrator

feminin
Capricorn Numarul mesajelor : 1155
Varsta : 49
Location : Pe unde nu gandesti
Job/hobbies : Multe
Humor : Negru
Reputatie : 38
Data de inscriere : 22/11/2008

https://esoterism.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Mar Mar Iul 07, 2009 8:01 pm

Acum se transmite in direct ceremonia de ramas bun...
Inca nu imi vine sa cred ca nu va mai fi printre noi!

Adio,Michael! 33_0015_FuneralH
Mar
Mar
Moderator
Moderator

feminin
Varsator Numarul mesajelor : 980
Varsta : 45
Reputatie : 73
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Lara Mar Iul 07, 2009 8:53 pm

Cum spunea el?Just...SMILE!

In ProTV Magazin am gasit un articol despre el si despre cum se petrecusera cu adevarat lucrurile.
Lara
Lara
Administrator
Administrator

feminin
Taur Numarul mesajelor : 2076
Reputatie : 91
Data de inscriere : 22/11/2008

Sus In jos

Adio,Michael! Empty Re: Adio,Michael!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum